Prawo | Do pobrania
Organizacje Pozarządowe
 
 
Elektrośmieci

Elektrośmieci

 
 
Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia

Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego wraz z Media Saturn Holding Polska zapraszają na Eko Weekend. W dniach 20-21 kwietnia w sklepie Saturn Planet II w Łodzi przy ul. Ogrodowej 19a odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego.

 

Zużyte urządzenia elektryczne to odpady, których nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika. Należy oddawać je wyłącznie do punktów zbierania elektroodpadów. Okazją do oddania starych, niepotrzebnych lub zepsutych urządzeń będzie Eko Weekend w Saturn Planet.

 

W dniach 20 i 21 kwietnia (w godzinach 9:00 – 19:00) w Punkcie Obsługi Klienta zostanie zorganizowany punkt zbierania elektroodpadów. Ta akcja to możliwość aktywnego włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska. Mieszkańcy mogą przynosić zużyty duży i mały sprzęt AGD, sprzęt komputerowy, radiowo-telewizyjny, elektronarzędzia oraz inne urządzenia zasilane prądem lub bateriami. Elektroodpady będą przyjmowane w punkcie zbierania nieodpłatnie, a pierwsze 300 osób, które przyniosą dowolne elektroodpady otrzyma roślinę do sadzenia.

 

Zebrane elektroodpady przekazane zostaną firmie Remondis Electrorecycling, która w bezpieczny dla środowiska sposób podda je recyklingowi. Odzyskane surowce posłużą do wyprodukowania nowych urządzeń, bez konieczności eksploatacji złóż naturalnych.

 
Dodaj komentarz:
*nick:
 
 
*e-mail :
 
 
*treść :
 
 
0 / 2000 znaków
*kod z obrazka :
 
 
 
* pola wymagane