Prawo | Do pobrania
Organizacje Pozarządowe
 
 
Przeterminowane leki i termometry rtęciowe

Przeterminowane leki i termometry rtęciowe

 
 

Celem Programu jest wyeliminowanie odpadów niebezpiecznych jakimi są przeterminowane leki i termometry rtęciowe ze strumienia odpadów z gospodarstw domowych. Leki wymagają bowiem innych sposobów utylizacji niż odpady komunalne - głównie są spalane. Jest to bardzo istotne w sytuacji, gdy 96% odpadów kierowanych jest na składowiska odpadów.


Mieszkańcy, którzy posiadają przeterminowane leki mogą nieodpłatnie dostarczać je do wytypowanych 160 aptek na terenie Łodzi, w których ustawiono specjalne pojemniki na przeterminowane leki (czerwone, metalowe z wkładem tekturowym i folią z tworzywa sztucznego).

Natomiasta mieszkańcy, którzy posiadają termometry starego typu zawierające rtęć i jej pochodne i nie wiedzą, jak prawidłowo się ich pozbyć. Na terenie miasta wyznaczone jest 10 aptek.

 


Na mapie symbolem "krzyżyka" na czerwonym tle, zaznaczono apteki prowadzące zbiórkę przeterminowanych leków. Natomiast symbolem "krzyżyka" i termometru na bordo tle, zaznaczone są apteki zbierające także termometry rtęciowe.

 

 

 

 

Wpisz nazwę szukanej ulicy:
 
 
 
 
 
Wczytywanie mapy...
Bałuty
Górna
Polesie
Śródmieście
Widzew